Sıkça Sorulan Sorular>

Reklamım hangi radyolarda yayınlanacak?

Karnaval.com ve Karnaval uygulamasında sesli reklamınızı yayınlayabileceğiniz farklı dijital radyolar bulunmaktadır. Kampanyanızı oluştururken seçtiğiniz bölge, yaş, cinsiyet gibi hedeflemelere ve kampanya bütçenize göre en uygun radyolar konunun uzmanı ekibimiz tarafından belirlenir. Karnaval dijital radyoları; JoyTurk, Joy FM, Metro FM, Süper FM, Virgin Radio Türkiye, Borusan Klasik, JoyTurk Akustik, Başka, Mydonose Turk, Süper 2 FM, Retro Turk, JoyTurk Rock, Efkar, Radio Mydonose, Pop90, BabyJoy’dan oluşmaktadır.

Reklamımın yayınlanacağı radyoyu kendim seçebilir miyim?

Reklamınızın yayınlanacağı radyoyu kendiniz seçebilirsiniz. Fakat uzman danışmanlarımızın görüşlerini de almayayı unutmayın. Danışmanlarımız kampanyanızda seçtiğini bölge, yaş, cinsiyet gibi hedeflemelere ve kampanya bütçenize göre en verimli yayın listesini çıkaracaklardır.

Kampanya bütçesi dışında ekstra giderler var mı?

İlk defa oluşturduğunuz kampanyalarda, bütçesi 5000 TL altında olan kampanyalar için 1000 TL prodüksiyon ücreti alınmaktadır.

Reklam sesimi başka mecralarda kullanabilir miyim?

Karnaval mecraları için yapılmış sesli reklamlarınızı Karnaval Radyoları dışında bir mecrada kullanamazsınız.

Seslendirilen reklamımı farklı dönemlerde tekrar kullanabilir miyim?

Karnaval tarafından seslendirmesi yapılmış kampanyanızı daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Ses dosyalarınız sistemimizde kayıtlı tutulmaktadır.

Ödemeyi hangi aşamada yapmam gerekiyor?

Kampanyanızı oluşturduktan sonra, şirket belgelerinizin hukuk birimimiz tarafından onaylanır. Şirket bilgilerinizin onayının ardından ödeme yapabilirsiniz. Ödeme aşamasından sonra kampanya metininizin ses prodüksiyon aşaması başlamaktadır.

Ödeme yöntemleri neler?

Havale, kredi kartı/banka kartı yöntemiyle ödeme yapabilirsiniz. Ödeme seçenekleriniz danışmanlarımız tarafından mail yoluyla sizinle paylaşılır.

Şirketin resimi evraklarını neden talep ediyorsunuz?

Reklam veren güvenliğini korumak ve olası güvensiz işlemlerin önüne geçmek için şirket yasal teyidini yapmaktayız.

Kampanya oluşturduktan sonra değişiklik yapabilir miyim?

Kampanyanızı oluşturduktan sonra -seslendirme aşamasına gelene kadar- danışmanınızla iletişime geçerek bilgi güncellemeleri yapabilirsiniz.

Karasal radyo ve dijital radyo reklamı neden farklı?

Dijital radyolar, web ve mobil ortamlarda dinlenebilen radyoları kapsamaktadır. Karasal radyolar fm bandında uydu vericileriyle yayınlanan radyolardır. Yayın ortamları birbirinden farklı olan bu mecraların reklam kuşakları da birbirinden farklıdır.

Kampanyamın bütçesini neye göre belirlemeliyim?

Kampanya bütçeleri reklamın yayınlanacağı bölgenin genişliği, yayınlanma sıklığı ve kaç radyoda yayınlanacağı gibi değişkenlerle oldukça farklılık göstermektedir. Konuyla ilgili kampanyanızı oluşturduktan sonra danışmanlarımızla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Teknik sorun yaşıyorum, nasıl çözebilirim?

Buradan mesajınızı bize iletebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

*
*
*
*